Back Вие сте тук:Начало СПОРТ ГЕРМАНИЯ Е НОВИЯТ СВЕТОВЕН ШАМПИОН ПО ФУТБОЛ

ГЕРМАНИЯ Е НОВИЯТ СВЕТОВЕН ШАМПИОН ПО ФУТБОЛ Избрана

Оценете
(0 гласа)

Медия

Германия е новият световен шампион по футбол. На финала на „Ещадио Маракана“ в Рио де Жанейро Бундестимът победи Аржентина с 1:0 след продължения и спечели четвъртата си световна титла. Единственото попадение в срещата отбеляза влезлият като резерва Марио Гьотце в 113-ата минута. Двубоят беше последен за селекционера на Аржентина Алехандро Сабея начело на тима.
Германия победи Аржентина с 1:0 след продължения и е новият световен шампион
Германия е новият световен шампион по футбол. Бундестимът победи Аржентина с 1:0 след продължения във финала на „Ещадио Маракана“ в Рио де Жанейро и завоюва четвъртата си титла от шампионата на планетата. Единственото попадение отбеляза влезлият като резерва Марио Гьотце в 113-ата минута след асистенция на Андре Шюрле.
Йоахим Льов се принуди да направи смяна в титулярния състав, след като полузащитникът Сами Кедира се контузи на загрявката. На негово място влезе Кристоф Крамер, който игра до 30-ата минута, когато бе заменен зарадиудар в лицето от Андре Шюрле.
В редовното време резултатът се запази 0:0. Аржентина отбеляза чрез Гонсало Игуаин, но страничният съдия отмени попадението заради засада. С пропуски по време на срещата се отличиха Лионел Меси и Езекиел Гарай за Аржентина. Бенедикт Хьоведес удари греда за Германия в добавеното време на първата част.
През второто полувреме двата отбора отново не успяха да си отбележат и редовното време завърши при резултат 0:0.
Това беше последният мач начело на Аржентина за селекционера Алехандро Сабея.
Мондиал 2014 в Бразилия повтори рекорда по брой на отбелязани голове
Световното първенство по футбол в Бразилия повтори рекорда по брой на голове, отбелязани по време на турнира, предаде РИА Новости. Голът на германския футболист Марио Гьоце във вратата на аржентинския отбор на финалния мач, който се проведе в Рио де Жанейро и завърши с 1:0, стана 171-ия на турнира. Рекордът по брой на голове на световно първенство бе установен през 1998 г. във Франция.
Daily Mail: Германия празнува триумфа си на Световното първенство по футбол
Германският футболист Марио Гьоце отбеляза красив гол, който осигури победата на Германия на Световното първенство по футбол, след като отборът му победи Аржентина с 1:0 в оспорвания финален мач, пише Daily Mail.
Звездата на „Байерн Мюнхен” отбеляза в 113-тата минута, след дългата борба на отбора му да донесе у дома трофея за четвърти път.
С гола си 22-годишният полузащитник направи германците първия европейски отбор, който печели купата в Южна Америка.
След като изгледаха нервно последните минути на мача, германският отбор и техните фенове, както в Германия, така и на стадиона, започнаха диви празненства след последния съдийски сигнал, докато техните съперници от Аржентина се разкайваха за изпуснатите си възможности по време на срещата.
Звездата на отбора Лионел Меси изглеждаше на ръба да заплаче, след като германците отбелязаха победата си в последните секунди на мача.
Световните медии за финалния мач на Световното първенство по футбол в Бразилия
На националния отбор на Аржентина на финала на световното първенство по футбол не му достигна сила в атаката, а в решаващите минути неговата звезда Лионел Меси не прояви най-добрите си качества. Към такова мнение клонят европейските медии, коментирайки резултатите от завършилия в Бразилия турнир, предаде ИТАР-ТАСС.
Аржентинският отбор отстъпи на финала на световното първенство в продължението на мача срещу Германия с резултат 0:1, единственият гол в 113-тата минута в допълнителното време вкара Марио Гьоце.
„На отбора на Германия му трябваха 120 минути, за да завоюва четвърта титла на първенството”, пише испанският вестник El Pais . Отборът трябваше да се потруди здраво, а решаващата дума каза Гьоце, който преди това рядко се появяваше на първенството. Отборът на Аржентина имаше надеждна отбрана, но не му достигаше мощ в атаката”, пише още изданието.
„Финалният мач беше напрегнат и интересен”, смята испанското издание AS . „Аржентинският отбор не игра по-зле от германския, той имаше добри голови положения, но Меси не се виждаше на терена”.
С това се съгласява и италианският вестник Corriere dello Sport . „Марио Гьоце реши съдбата на световното първенство в Бразилия. Зрелищната и напрегната игра завърши с превъзходството на националния отбор на Германия над отбора на Аржентина, който се оказа зависим от играта на Лионел Меси. Той напълно излезе от играта. И в крайна сметка титлата по право отиде при най-силния отбор в света”, коментира изданието.
Вестник La Repubblica подчертава основните причини за успеха на германския отбор. „Отборът на Германия бе най-силният на този турнир. На финала той не показа най-добрата си игра, но прояви характер и воля за победа.
Corriere della Sera обясни успеха на германците далеч по-просто и категорично: „Отборът на Германия стана световен шампион защото той беше най-силният на този турнир”.
Gazzetta dello Sport също отбелязва добрата сработеност на състава на германския отбор: „Победата за германския екип донесе вълшебството на Гьоце и Шюрле. Двамата играчи излязоха от резервните скамейки и показаха колко силна е Германия и че тя заслужава успеха. Отбор, който играе с един състав дълги години и вече жъне плодовете от това”.
Аржентинските медии смятат, че националният отбор е показал достойна игра на световното първенство и заслужава добри думи по свой адрес. „Националният отбор загуби на финала след блестящ гол на Гьоце, а екипът на Германия отново ни победи, както направи през 1990 година”, пише вестник Ole и допълва: „Но отборът на Аржентина демонстрира достойна игра. Като цяло нашите играчи заслужават аплодисменти”.
„Отборът на Германия завоюва четвъртата си титла на световно първенство, Аржентина си отива без трофея, но с високо вдигната глава”, пише Clarin.
Изданието Nacion отправи леки критики към капитана на аржентинския отбор Меси. „Получихме силен удар точно в сърцето. Меси без съмнение носеше на плещите си целия отбор. Но в мачовете с Холандия и Германия той не показа такава игра, каквато се очаква от краля на футбола”, се казва в материала.
Безредици в центъра на Буенос Айрес след загубата на Аржентина
Безредици избухнаха в центъра на Буенос Айрес след загубата за националния отбор по футбол на Аржентина от Германия с резултат 0:1 на финала на Световното първенство в Бразилия, предаде ИТАР-ТАСС.
Събитията се развиват на главния площад „9 юни”, около 67-метровия обелиск, който се смята за символ на аржентинската столица. Недоволни от загубата на националния отбор чупят витрини на магазини и ресторанти, хвърлят камъни срещу преминаващи автомобили, палят огньове. Полицията се опитва да вземе ситуацията под контрол. Стражите на реда използват сълзотворен газ и водни оръдия.
Хамес Родригес е голмайстор на Мондиал 2014
Полузащитникът на Монако и колумбийския национален отбор по футбол Хамес Родригес е голмайстор на 20-ото световно първенство, което се проведе в Бразилия. Атакуващият халф отбеляза шест попадения на Мондиал 2014 и спечели „Златната обувка“. Зад него остава Томас Мюлер, който е с 5 гола, а на трето място се нарежда Лионел Меси с 4.

Всички световни шампиони и класиране по титли

Германия победи с 1:0 след продължения Аржентина и завоюва четвъртата си световна титла. По този начин Бундестимът се изравни с Италия, която също е ставала шампион четири пъти. Германците обаче са първият европейски тим, който триумфира в Южна Америка.
Лидер по брой световни титли е Бразилия - 5. "Селесао" се надяваше да увеличи преднината си пред другите отбори, като вдигне купата у дома, но катастрофира на полуфиналите след загуба с 1:7 от бъдещия шампион Германия.
Досега световни шампиони са ставали осем страни:
1. Бразилия - 5 пъти (1958, 1962, 1970, 1994, 2002)
2. Италия - 4 пъти (1934, 1938, 1982, 2006)
3. Германия - 4 пъти (1954, 1974, 1990, 2014)

Пол Погба бе избран за Най-добър млад играч на Мондиал 2014

Полузащитникът на френския национален отбор Пол Погба бе избран за най-добър млад играч на световното първенство в Бразилия, съобщи официалният сайт на ФИФА. Футболистът на Ювентус спечели наградата, като победи съотборника си Рафаел Варан и холандеца Мемфис Депай.
Мануел Нойер получи "Златната ръкавица" от Мондиал 2014
Вратарят на германския национален отбор Мануел Нойер спечели още едно отличие освен златния медал от Мондиал 2014. Той бе определен за най-добър вратар на световните финали и получи трофея "Златна ръкавица".
Стражът на Байерн (Мюнхен) инкасира само четири гола в своята врата - два от Гана (2:2) и по един в мачовете с Алжир (2:1) и Бразилия (7:1).
Марио Гьотце бе избран за играч на мача във финала на световното първенство
Халфът на германския национален отбор по футбол Марио Гьотце бе избран за Играч на мача във финала на световното първенство, което бе спечелено от Германия след победа над Аржентина с 1:0. Гьотце влезе като резерва в 88-ата минута на мястото на Мирослав Клозе, а в 113-ата минута отбеляза единственото попадение, което донесе световната купа на Германия.

Йоахим Льов: Този отбор бе граден 10 години

Селекционерът на германския национален отбор Йоахим Льов бе изключително щастлив от победата на неговия тим на финала на световното първенство по в Бразилия. Бундестимът победи Аржентина с 1:0, а Льов изведе възпитаниците си до четвърта световна титла. Специалистът благодари на човека, с когото положиха основите на сегашния тим – Юрген Клинсман.
"Бяхме заедно 55 дни и в това време свършихме много работа. Нашият проект обаче започна много по-рано. Още преди 10 години с Юрген Клинсман стартирахме изграждането на отбор, който да играе красиво и да побеждава. Доста неща се промениха оттогава, но гръбнакът на тима - Филип Лаам, Бастиан Швайнщайгер, Мирослав Клозе и Лукас Подолски се запази", сподели Льов.
"Дъгло чакахме този триумф, стремяхме се към него и най-после успяхме. По време на цялото първенство демонстрирахме отборен дух. Благодарение на това станахме първият европейски тим, спечелил световната титла в Америка. При това не просто в Америка, а в Бразилия, в Рио де Жанейро, на "Маракана". Няма как да не сме горди от това постижение", каза Льов пред официалния сайт на ФИФА.
Алехандро Сабея: Разочаровани сме, но трябва да се гордеем с постигнатото
Националният селекционер на Аржентина Алехандро Сабея поздрави своите възпитаници за играта им по време на целия Мондиал 2014. Тимът на Сабея загуби финала от Германия след 0:1 в продълженията, но специалистът намери сили да похвали своите момчета за играта им.
"Разбира се, разочаровани сме от това, че не успяхме да спечелим титлата, но трябва да се гордеем от това, което постигнахме. Отборът даде всичко от себе си", коментира след мача Сабея.
"През първото полувреме можехме да спечелим мача. Поздравявам играчите, те трябва да са горди с това, което направиха", допълни още специалистът.
"Впечатлихме с играта си и с това, че играхме финал. На него бяхме изправени срещу един отбор с много голям потенциал. Опитахме се да се противопоставим по най-добрия начин. В крайна сметка германците заслужаваха да спечелят", завърши селекционерът на аржентинците, който напуска поста си след днешния сблъсък.
Пътят на Германия до световната титла
Германия спечели световната титла за четвърти път в историята си, след като на финала на Мондиал 2014 победи Аржентина с 1:0 след продължения. Ето стъпките, които извървяха възпитаниците на Йоахим Льов до така желаната титла.
26 юни 2014 г., (група) САЩ – Германия 0:1
30 юни 2014 г., (1/8-финал) Германия – Алжир 2:1 след прод.
4 юли 2014 г., (1/4-финал) Франция – Германия 0:1
8 юли 2014 г., (полуфинал) Бразилия – Германия 1:7
13 юли 2014 г., (финал) Германия – Аржентина 1:0 след прод.
Баланс: 7 мача, 6 победи, 1 равенство, г.р. 18:4
Общ баланс: 17 мача, 15 победи, 2 равенства, г.р. 54:14

Хавиер Масчерано се извини на феновете за загубата

Полузащитникът на аржентинския национален отбор Хавиер Масчерано се извини на феновете след загубата от Германия (0:1) на във финала на световното първенство в Бразилия. По думите на футболиста, той и съотборниците му са направили всичко, което е било по силите им.
„Това е много силен турнира. Вложихме всичко, което имахме. Искам да се извиня на феновете за загубата. Тъжно ни е. Мисля, че това поражение ще ни преследва навсякъде през целия ни живот“, коментира Масчерано пред официалния сайт на ФИФА.

Сами Кедира е десетият футболист, който печели Шампионска лига и световната купа в един сезон

Полузащитникът на германския национален отбор Сами Кедира стана десетия футболист в историята на футбола, който е печелил в един сезон Шампионска лига и световното първенство. Това постижение са достигали: Франц Бекенбауер, Ули Хьонес, Паул Брайтнер, Юп Капелман, Сеп Майер, Герд Мюлер, Ханс-Георг Шварценбек (всичките с Германия), Кристиан Карембьо (Франция), Роберто Карлош (Бразилия).

Марио Гьотце: Не мога да опиша колко се радвам

Марио Гьотце отбеляза единственото попадение във финала на Мондиал 2014 между Германия и Аржентина и донесе световната титла на своя тим. Халфът на Байерн (Мюнхен) бе изключително щастлив от победата и заяви, че да отбележи победния гол е просто неописуемо.
"Чувството е невероятно! Не мога да опиша колко се радвам. Да отбележа победния гол на финал на световно първенство, да се радвам със съотборниците си, да знам, че цялата страна празнува… това е фантастично", сподели развълнуваният Гьотце пред официалния сайт на ФИФА.
"Малко е да кажа, че съм щастлив. Колкото до наградата за играч на мача, тя можеше спокойно да стане притежание на всеки един от съотборниците ми", добави Марио.

Лионел Меси бе избран за Най-добър играч на Мондиал 2014

Аржентинският нападател Лионел Меси бе избран за най-добър футболист на световното първенство в Бразилия, въпреки че на финала неговият отбор отстъпи на Германия с 0:1 и спечели сребърните медали от турнира.
Меси заслужи "Златната топка" в конкуренцията на четирима германци, които станаха световни шампиони, и двама свои сънародници. Аржентинецът игра във всичките 7 мача на "гаучосите", като отбеляза 4 гола.
"Златната обувка" на световните първенства се връчва от мондиала в Аржентина през 1978 година, а първия й носител е Марио Кемпес. След това наградата е била в ръцете на Паоло Роси (Италия), Диего Марадона (Аржентина), Салваторе Скилачи (Италия), Ромарио (Бразилия), Роналдо (Бразилия), Оливер Кан (Германия), Зинедин Зидан (Франция) и Диего Форлан (Уругвай).
Полицията в Рио де Жанейро разпръсна протестиращи около "Маракана" преди финала на Мондиал 2014
Полиция използва сълзотворен газ, за да разпръсне демонстранти преди финала на Световното първенство, съобщава AFP. В близост до стадион „Маракана“ в Рио де Жанейро, където тази вечер ще играят Германия и Аржентина, са се били събрали около 300 души. След намесата на органите на реда протестиращите са били разпръснати.

Лионел Меси отново повърна на терена

Капитанът на Аржентина Лионел Меси повърна на терена по време на финала на Световното първенство, съобщава АР. Това не е първият път, в който нападателят се сблъсква с този проблем. Лекарите не могат да си обяснят причините за състоянието на играча. По думите на Меси, това му се случва по време на тренировки, в мачовете, а дори и когато е у дома.