Karlovo-News.com

Информационният сайт за Карлово и региона

Чет06212018

Last update

Back Вие сте тук:Начало СПОРТ Испания, Германия и Франция с победи в международни контроли
Четвъртък, 06 Март 2014 11:49

Испания, Германия и Франция с победи в международни контроли

Оценете
(0 гласа)
Вчерашната вечер беше определена от УЕФА за международни приятелски срещи. Световният и европейски шампион Испания, както Германия, Италия и други водещи европейски футболни сили спечелиха мачовете, предвидени за проверка преди световното първенство в Бразилия това лято.
Световният и европейски шампион Испания победи Италия с 1:0 след победен гол на Педро в контрола, която беше повторение на финала от Евро 2012 година, но тогава Испания триумфира с 4:0. Мачът бе много специален за Диего Коща. Нападателят на Атлетико (Мадрид) дебютира за иберийците на своя домашен стадион „Висенте Калдерон”.
Италия нямаше победа в контрола срещу този съперник на испанска земя от 1949 година. „Скуадрата” отново е съперник на България в квалификациите за Евро 2016, а Чезаре Прандели и Висенте Дел Боске направиха някои експерименти в своите състави.
Балотели и Джузепе Роси бяха контузени, а Даниеле Де Роси беше изваден от селекцията за нарушаване на етичния кодекс на Прандели, след като удари с рамо играч на Интер в дерби от Серия А. Защитникът на Парма Габриел Палета дебютира за „адзурите”,а Андреа Пирло получи почивка.
Дел Боске пусна родения в Италия Тиаго Алкантара в центъра и върна Хави Мартинес в центъра на защитата. Диего Коща изигра първия си мач за Бразилия именно срещу Италия, но след решението да смени националния отбор пак се изправи срещу същия съперник.

Отборът на Франция победи Холандия с 2:0 и показа, че е готов за предстоящото Световно първенство през лятото в Бразилия. Възпитаниците на Дидие Дешам постигнаха успех с два гола на "Стад дьо Франс", отбелязани от Карим Бензема и Блез Матуиди през първото полувреме. Така Франция спря серията на Холандия от 17 официални срещи без загуба – 11 победи и 6 равенства. Това бе четвърти успех за французите в последните пет официални сблъсъка.

Германия победи Чили с 1:0 в много оспорван контролен мач, игран пред 54 000 души на „Мерцедес-Бенц Арена” в Щутгарт. Марио Гьотце вкара победния гол в 16-ата минута, а дебют за Бундестима направи бранителят на Фрайбург Матиас Гинтер, заменил Месут Йозил в 89-ата минута.
След почивката Бундестимът тотално отстъпи инициативата и чилийците имаха няколко възможности за гол, но пропуски направиха Исла и Гутиерес. Това бе седми пореден официален мач без загуба за Германия – 2 равенства и 5 успеха.
И двата отбора са участници на Мондиала в Бразилия.

Португалия победи убедително Камерун с 5:1 в контролна среща, играна в Лейрия, която се оказа паметна за Кристиано Роналдо. С двата си гола той стана едноличен рекордьор по голове за Португалия (вече 49), като досега държеше този рекорд заедно с Педро Паулета (47).
Раул Мейрелеш, Коентрао и Единьо вкараха в рамките на 11 минути в средата на втората част за победата.
Двете най-големи звезди на двете страни – Кристиано Роналдо и Самуел Ето’о се прегърнаха братски преди началото на мача.

Турция победи с 2:1 Швеция в контрола, играна в Анкара. Резултатът бе открит от Мевлют Ердинч още във втората минута. В 55-ата Ола Тойвонен изравни след грешка на Семих Кая. Три минути по-късно обаче домакините отново излязоха напред в резултата, след като Олджан Адън.
Звездата на шведите Златан Ибрахимович игра само през първото полувреме, но не успя да помогне на скандинавците.

Съперникът на българския национален отбор в квалификациите за Евро 2016 Норвегия завърши наравно 2:2 при гостуването Чехия в двубой, игран на "Еден Арена" в Прага. Скандинавците измъкнаха ремито в последните минути на срещата, след като дълго време губеха в резултата с 1:2. Точен за гостите бе ветеранът Мортен Гамст Педерсен. Томаш Росицки откри резултата за домакините в 11-ата минута. Тарик Ельонуси да възстанови равенството в 21-ата а. Мачей Видра обаче отново даде аванс на чехите в 39-ата минута.

Румъния направи нулево равенство срещу Аржентина в контролна среща, играна на “Арена Национал” в Букурещ. Защитникът на “Ботев” (Пловдив) Сърджан Лукин игра в последния четвърт час на мача, след като се появи на мястото на Мацел.
Лионел Меси създаде няколко голови възможности за гостите в началото на мача. След това Гонсало Игаин и Серхио Агуеро също не успяха да се разпишат. Малко не достигна на Разван Рац да открие резултата, но ударът му от фаул от 25 метра мина вляво от вратата. Резервният вратар Костел Пантилимон пък спаси изстрел на Езекил Лавеци пет минути преди края.

Отборът на Черна гора победи с 1:0 Гана в контролна среща, играна в Подгорица. Единственото попадение дойде в самото начало на мача, когато преди да е изминала и минута игра реферът отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Деян Дамянович и реализира.

Алжир победи с 2:0 Словения в контрола, която даде начало на подготовката на алжирския тим за Мондиал 2014. Титуляр на вратата на домакините беше вратарят на ЦСКА Райс М'Боли, а атаката на словенците се водеше от голмайстора на Лудогорец Роман Безяк.
Началото на мача пък даде Краля на футбола Пеле, който беше специален гост на мача. Алжирците доминираха през цялото време и се поздравиха със заслужен успех. В добавеното време на първата част Судани откри резултата. На полувремето селекционерът на Словения Сречко Катанец смени Безяк с нападателя на ПСВ Айндховен Тим Матавж. Домакините продължиха да са по-добрият отбор и в 56-ата минута Слити Тайдер удвои аванса им.

Бразилия победи ЮАР с 5:0 в официална контрола, която се игра в Йоханесбург. Нападателят на Барселона Неймар отбеляза хеттрик (41’,47’,91’). Другите две попадения за възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари добавиха Оскар и Фернандиньо.

Националният отбор на Азербайджан, който е съперник на България в квалификациите за Евро 2016, записа първата си победа от 11 октомври 2013 г. насам. Тимът на германския специалист Берти Фогтс се наложи с 1:0 над Филипините. Двубоят се игра в Дубай.
Единственото попадение в мача беше реализирано от Елвин Юнусзаде, който в 26-ата минута се разписа с глава.
На 9 септември 2014 г. Азербайджан приема България в първия си мач от квалификациите за европейското първенство във Франция през 2016 г.

Националният отбор на Косово изигра първия си официален мач под егидата на Международната футболна федерация (ФИФА). Косово и Хаити завършиха 0:0 в приятелски мач, който се игра в Митровица.