Back Вие сте тук:Начало СПОРТ Казанлък Волей – Багира победи Левски с 3:1
Събота, 18 Януари 2014 12:36

Казанлък Волей – Багира победи Левски с 3:1 Избрана

Оценете
(1 глас)
Казанлък Волей – Багира срази носителките на националната купа на България Левски с 3:1 в среща от турнира в Пловдив от междинния дял на Националната волейболна лига при жените.
„Розите” демонтрираха класа и самочувствие и с мощна игра взеха мача с 25:21, 18:25, 25:22, 31:29 в отделните части, за голямо удоволствие на своете шефове и фенове. Голям мач за казанлъчанки направи Веселина Григорова, която с отлична и резултатна игра запуши устите на „доброжелателите” , като заби цели 22 точки, от които 6 аса!!!. 18-годишният диагонал има близо 48% ефективност в атака, като добави и 5 блока за успеха на победителките.
Играта на волейболистките на Казанлък Волей-Багира вървеше във всички компоненти. Успехът обаче не дойде толкова лесно, както изглежда и затова победата е по-сладка.
"Розите" започнаха мача много усремно и дръпнаха до първото техническо прекъсване и до края на гейма не допуснаха изравняване, с което го затвориха на 21. Втората част обаче наклони везните към Левски – 25:18. От там нататък с много воля за победа и майсторство казанлъчанки спечелиха останалите два гейма с 25:22 и 31:29, с което и мача.
Успехът на "розите" е повече от заслужен заради качествената , атрактивна и резултатна игра, което е водещо изискване на техния амбициозен наставник Петър Дочев.
Освен Веселина Григорова, със своите уникални 22 точки, най-резултатна за победата на казанлъчанки стана съотборничката й Янита Николова, която добави 18 точки (1 ас, 2 блока и 47% ефективност в атака) за победата.
За Левски добър мач направи Кристиана Якимова, като тя стана най-резултатна за своя тим с 19 точки (3 блока и 52% ефективност в атака).
На трибуните в спортна зала Олимпиада в Пловдив бе президентът на волейболната федерация Данчо Лазаров и помощник треньорът на женския национален отбор Димо Тонев, които лично поздравиха шефа и основен спонсор на Казанлък Волей- Багира Васил Аргиров, изпълнителрния директор Деко Григоров и старши треньора Петър Дочев за отличния успех.

Днес волейболистките на Казанлък Волей – Багира от 17:00 се изправят срещу шампионките от ЦСКА-Демакс в мача на истината.

Снимка: BGvolleyball.com