Karlovo-News.com

Информационният сайт за Карлово и региона

Пон06182018

Last update

Back Вие сте тук:Начало СПОРТ „КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ – БАГИРА“ ЗАВЪРШИ ГОДИНАТА С УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА, ОТНАСЯ „СЛАВИЯ“ С 3:0
Неделя, 14 Декември 2014 20:25

„КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ – БАГИРА“ ЗАВЪРШИ ГОДИНАТА С УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА, ОТНАСЯ „СЛАВИЯ“ С 3:0 Избрана

Оценете
(1 глас)

Волейболистките на ”Казанлък Волей – Багира” изпълниха на 100% заканата си и взеха убедителна победа с 3:0 срещу столичния ВК „Славия“, в последния за годината десети кръг шампионатен кръг в женския елит.

Пред пълни трибуна у дома в своята зала „Багира“ , момичетата на старши треньора Петър Дочев отнесоха славистките с 25:21, 25:15 и 25:19, в отделните геймове. Така "розите" зарадваха подобаващо многобройните си фенове, както и шефовете на клуба преди предстоящите Коледно-новогодишни празници.

Мачът е в спортна зала „Багира“ интересен, но премина за около час, защото казанлъчанки доминираха тотално над гостенките от София.
"Зелено-червените" от Казанлък демонстираха силна и резултатна игра и с това 3:0 завършиха с хубав успех есенния полусезон и годината.

„Розите“ взеха очаквано бързо победата и без да не напъват особено. Те водеха мача през цялото време, като единствено в първия гейм славистките оказваха известна малка съпротива и играта вървеше почти равностойно. Това обаче беше само до двадесета точка.
След това домакините от Казанлък наложиха страховито темпо на игра и в останалите два гейма те имаха пълно надмощие, което поддържаха до края на срещага и успяха да затворят мача с чиста победа.

Така ”Казанлък Волей – Багира” реализира петия си успех в своя актив, в женското елитно първенство, като с по 5 победи и загуби и 11 точки заемат четвърто място във временното класиране.

Снимка: Иван Бонев