Back Вие сте тук:Начало СПОРТ Най-интересното от света на футбола за 22-и февруари

Най-интересното от света на футбола за 22-и февруари

Оценете
(0 гласа)
Ливърпул победи Саутхемптън с 2:0 в среща от Висшата лига
Ливърпул победи Саутхемптън с 2:0 като гост в среща от 26-ия кръг в английското първенство. Съставът на Бреднън Роджърс поведе в резултата в 3-ата минута с гол на Филипе Коутиньо. В 73-ата Рахийм Стърлинг оформи крайното 2:0.
С победата Ливърпул излиза шести във временното класиране с 46 точки. Саутхемптън е на пето място с една точка повече.
Евертън и Лестър завършиха наравно 2:2 в мач от Висшата лига
Отборите на Евертън и Лестър завършиха наравно 2:2 в мач от 26-ия кръг в английското първенство. Съставът на Роберто Мартинес поведе чрез Стивън Нейсмит в 57-ата минута. Лестър обърна резултата в своя полза с голове на Дейвид Нюджънт и Естебан Камбиасо, които се разписаха съответно в 63-ата и 70-ата минута. Евертън стигна до едната точка, след като две минути преди края на срещата Матю Ъпсън си отбеляза автогол.
Евертън е 12-и във временното класиране с 28 точки, а Лестър остава последен с актив от 18.

***
Волфсбург победи Херта с 2:0 в мач от Бундеслигата
Волфсбург победи Херта с 2:0 като домакин в мач 22-ия кръг на германската Бундеслига. Двата гола за домакините вкара Бас Дост (10, 74). Единственият гол за тима от Берлин отбеляза Юлиян Шийбер (30).
Волфсбург остава втори във временното класиране с актив от 47 точки. Херта е на предпоследното 17-о място с актив от 21.
Хамбургер и Борусия (Мьонхенгладбах) направиха 2:2 в мач от Бундеслигата
Отборите на Хамбургер и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха наравно 2:2 в мач от 24-ия кръг в германската Бундеслига. Домакините от Хамбург поведоха чрез Золтан Щибер в 74-ата минута, а в продължението на двубоя Борусия изравни с гол на Бранимир Хргота.
Хамбургер е на 14-о място в класирането с 24 точки, а Борусия (Мьонхенгладбах) е трети с актив от 37.
***

Лион победи Нант с 1:0 и се върна на върха в Лига 1
Лион победи Нант с 1:0 в мач от 26-ия кръг във френското първенство. Единственият гол в двубоя отбеляза Набил Фекир в 67-ата минута. Победата за състава на Юбер Фурние е първа в последните четири срещи в първенството, след като в предишните три тимът записа равенства.
С успеха Лион се върна на лидерската позиция с актив от 54 точки, на 2 от втория Пари Сен Жермен. Нант е на 11-о място с актив от 33 точки.

***
Атлетик (Билбао) победи Райо Валекано с 1:0 в мач от Примера Дивисион
Атлетик (Билбао) надделя над Райо Валекано с 1:0 в мач 24-ия кръг на испанската Примера Дивисион. Победното попадение отбеляза Ариц Адуриц четири минути преди края на срещата.
С успеха тимът от Билбао се изкачва до 12-о място в класирането с 27 точки, а Райо Валекано е 14-и с една по-малко.

***
Милан победи Чезена с 2:0 в мач от Серия „А“
Милан победи Чезена като домакин с 2:0 в мач от 24-ия кръг в италианската Серия „А“. Джакомо Бонавентура откри резултата в 22-ата минута, а Джампаоло Пацини вкара от дузпа втори гол в продължението на двубоя.
С успеха съставът на Филипо Индзаги се изкачи до осмото място в класирането с 33 точки. Чезена остава на предпоследната 19-а позиция с актив от 16.
Лацио надделя над Палермо с 2:1 в мач от Серия „А“
Лацио се наложи с 2:1 над Палермо в среща от 24-ия кръг в италианската Серия „А“. Паоло Дибала даде преднина за гостите от Палермо в 26-ата минута, а в 33-ата Стефано Маури изравни. Отборът от Рим стигна до успеха в 78-ата минута с гол на Антонио Кандрева.
Лацио заема четвърто място във временното класиране с 40 точки, а Палермо е девети с актив от 33.

***
Диего Симеоне потвърди, че преговаря за нов договор с Атлетико (Мадрид)
Треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне потвърди след победата с 3:0 над Алмерия, че преговаря за нов договор с клуба. В испанските медии се появи информация, че аржентинецът може да остане на "Висенте Калдерон" до 2020 г. Сегашният му договор е до лятото на 2017-а.
"Обичам Атлетико и ще се радвам да продължим проекта, който започнахме преди три години. Надявам се, че ще вземем най-доброто решение за клуба", коментира 44-годишният специалист пред "Марка", който успя да изведе тима до титлата в Испания и финал в ШЛ миналия сезон. Отборът също така спечели Купата и Суперкупата на Испания, както и турнира Лига Европа.

***
Масчерано, Торес и Суарес ще участват в прощалния мач на Джерард в Ливърпул
Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард е извикал свои бивши съотборници да вземат участие в прощалния мач на футболиста, информира AS. Събитието ще се състои на 29 март, а на него се очаква да присъстват Фернандо Торес, Пепе Рейна, Чаби Алонсо, Хавиер Масчерано, Луис Суарес и още футболисти, които са играли в Ливърпул.
Стивън Джерард взе решение да напусне Ливърпул след края на сезона и да продължи кариерата си в Мейджър Лийг Сокър в Съединените щати.