Karlovo-News.com

Информационният сайт за Карлово и региона

Чет11152018

Last update

Back Вие сте тук:Начало СПОРТ Спортен празник "Карловска пролет" се проведе днес в Карлово
Неделя, 22 Март 2015 20:34

Спортен празник "Карловска пролет" се проведе днес в Карлово Избрана

Оценете
(3 гласа)

Медия

Околовръстното шосе на Карлово се превърна за ден в спортен терен за съревнование в дисциплините бягане и колоездене.

Събитието се организира от Спортен клуб “ТРИАТЛЕТ” и представлява надпревара БЯГЯНЕ - КОЛОЕЗДЕНЕ - БЯГАНЕ, разделена на три възрастови групи и допълнителна четвърта - "Масов старт".

"Карловска пролет" е част от спортния календар на Община Карлово.  

Участие взеха над 200 състезатели от спортни клубове по триатлон от цялата страна.

Състезанието започна в 10:00 часа със старт на многобройната І-ва група на най-малките участници.
I-ва група включва  деца родени 2004-2005-2006 и по-малки, II-ра група деца родени 2001-2002-2003 година, III-та група деца родени 1998-1999-2000 година а IV-та група “Масов старт” е без ограничение във възрастта в която се включиха треньори и родители на състезателите от основните групи.

Дистанциите за групите бяха, както следва:
I-ва група  -750 м бягане –   4000м колоездене – 250м бягане;
II-ра група - 1500 м бягане – 8000м колоездене – 750м бягане;
III-та група - 2000 м бягане – 12000м колоездене – 1000м бягане;
IV-та група - 500 м бягане – 4000м колоездене – 250м бягане.
 

На победителите бяха връчени медали а първите трима в масовия старт полуиха предметни награди.

Ето и имената на медалистите:

Първа група момичета с шосейни велосипеди:
1. Цветелина Начева- Шампион - Пазрдджик
2.Хрисина Лисичкова- СК Далян Плевен
3. Цвети Вълчевска - СК Триатлет

С Планински велосипед :
1.Галина Йовева- Триатлет
2. Антония Лалова- Далян Плевен
3. Вяра Янчева- Триатлет

Момчета: с шосейни велосипеди:
1. Ивайло Донев Триатлет
2. Илия Стоянов- Далян -Русе
3. Мартин Лазаров- СК Борислав Доков " Плевен

Баикове:
1.Преслав Ламбев- Далян - Русе
2.Тома Алексиев- СК Тритон- Асеновград
3. Филип Назъров Далян

Втора група момичета с шосейни велосипеди:
1. Мария Башлийска Триатлет
2. Виктория Стефанова- Триатлет
3. Люба Киричева Триатлет

Момчета с шосейни велосипеди:
1. Симеон Янев от Б. Доков- Плевен
2. Виктор Цветанов-Б. Доков
3. Александър Янчев- Триатлет

Байкове:
1. Мартин Шаматов Тритон Асеноград
2. Марио Марчоков - Тритон
3. Марио Петров- Триатлет

трета група момичета с шосейни велосипеди:
1. Христина Караколева
2. Йолена Гешева и двете от Триатлет

 

с шосейни велосипеди Момчета:
1. Станислав Ванев- Триатлет
2. Иван Паничерски -младши Триатлет
3. Йордан Гюров - Шампион Пазарджик

Байкове:
1. Боян Христов - София
2. Атанас Сотиров - Тритон
 

Четвърта група с шосейни велосипеди:
1. Иво Илиев-- Б.Доков Плевен Треньор
2. Иван Цочев - Далян
3. Иван Попов- Триатлет- Треньор

Баикове:
1. Димитър Мънев- Карлово
2. Ивайло Богдански
3. Пламен Кърислов

В края на състезанието бе организирана и томбола с практични, спортни подаръци.

Прочетена 1937 пъти