Back Вие сте тук:Начало СПОРТ ЦСКА победи Левски с 1:0
Събота, 08 Март 2014 19:30

ЦСКА победи Левски с 1:0 Избрана

Оценете
(0 гласа)
Отборът на ЦСКА победи като гост Левски с 1:0 в мач от първенството. Двубоят от 26-ия кръг на шампионата се изигра на стадион „Васил Левски“. Напрежение между футболните агитки на отборите на ЦСКА и Левски имаше по време на футболната среща на Националния стадион. Напрежение имаше в края на мача и между играчите на двата отбора. По време на мача, в първото полувреме, привърженици на ЦСКА счупиха седалки и ги хвърлиха по полицията. Причината беше спорно според тях отсъждане на съдията. Полиция и жандармерия имаше в сектор Г, като полицаите бяха замеряни със счупените седалки, със запалки и шишета. Полицията беше с палки в сектора на привържениците на ЦСКА, имаше сблъсъци. След като отборът на ЦСКА поведе с 1:0 над Левски след дузпа, настъпи напрежение и в сектор Б, където са привържениците на Левски. Част от тях се опитаха да нахлуят в официалната ложа и да се саморазправят със седящите там. Мачът премина с обидни и нецензурни скандирания от агитките и на двата отбора. От полицията съобщиха, че има задържани заради сблъсъците преди и по време на футболната среща, но не може да уточнят бройка, защото ситуацията се променя много динамично. След края на мача фен нахлу на стадиона. Полицията и жандармерията засилиха много присъствието си, за да не допуснат сблъсъци докато се разотиват привържениците на отборите. Жандармерия има пред входовете на Националния стадион.
Емил Гъргоров в 69-ата минута от дузпа вкара гола за ЦСКА. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на капитана на Левски Станислав Ангелов срещу резервата на ЦСКА Тони Силва. Ангелов получи за нарушението втори жълт и червен картон.
Вратарят на Левски Горан Блажевич хвана ъгъла при удара на Гъргоров, но топката мина под ръката му и влезе във вратата на Левски.
От 29-ата минута ЦСКА игра с десет души след червен картон на Борис Галчев.
След края на двубоя червени картони получиха и Владимир Гаджев от Левски и Омар Косоко от ЦСКА.
В края двата отбора останаха и с по девет души, след като в добавеното време на мача червени картони получиха и вратарят на ЦСКА Райс МБоли и Ларсен Туре за неспортсменско поведение.
В последните минути на двубоя на вратата на „армейците“ бе защитникът Апостол Попов.
Отборът на Левски бе по-активен през по-голямата част от двубоя, но не успя да стигне до гол.
През първото полувреме пропуски за Левски направиха Ларсен Туре в 4-ата минута, като удара му мина над празната врата на ЦСКА, Дъстли Мюлдер в 22-ата минута, Владимр Гаджев в средата на първата част и Рафаел Бастос в края на полувремето.
За ЦСКА най-добрата възможност бе пред Емил Гъргоров, чийто удар от пряк свободен удар мина край вратата на Левски.
През втората част ЦСКА поизравни играта, като с основна заслуга за това бе резервата Тони Силва. Именно той изработи и дузпата за ЦСКА, която донесе успеха на тима.
За Левски това е втора поредна загуба в шампионата, като в три изиграни мача от подновяването на шампионата „сините“ са спечелили само една точка.