Антимафиоти задържаха 39-годишен мъж от Силистра, занимавал се с изготвяне на фалшиви документи за самоличност.
В хода на акцията е претърсено жилище на територията на столицата, наето от И.Г. и обособено като работилница. Там спецполицаите откриха преносим компютър, 2 ламинатора, 2 принтера, 4 флаш памети, пластики на българска лична карта и СУМПС със заличени снимки и лични данни на тях.
Намерени са още международен паспорт със заличени части от документа, лични карти и международни паспорти на различни хора, както и множество снимки с паспортен формат, цели и накъсани на парчета части от листове с отпечатани върху тях части от документи и пакет с фолио за ламиниране.
Образувано е досъдебно производство за престъпление по чл.308, ал.2 във връзка с ал.1 от НК под наблюдението на Софийската районна прокуратура.